Maski powinny być zdejmowane po 45 minutach. Po godzinie to konieczność.

wymieniaj maseczki!

Maski ochronne powinny być zdejmowanie po 45 minutach od założenia – zalecają hiszpańscy pulmonolodzy z Andaluzji. Według nich zbyt długie noszenie masek bez przerw może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania układu oddechowego lub do pojawienia się zmian dermatologicznych na twarzy.

„W sytuacji, kiedy posiadacz maski nie może jej zdjąć przez dłuższy okres, np. cztery lub pięć godzin, zalecana przerwa powinna zostać wydłużona o 30-60 minut” – wskazali hiszpańscy pulmonolodzy cytowani przez andaluzyjski dziennik “Diario Sur”.

Zdaniem specjalistów maski chirurgiczne mogą być używane maksymalnie przez 4 godziny.

Zaznaczyli jednak, że w sytuacji nadmiernego zawilgotnienia materiału należy taką maseczkę wymienić wcześniej.

Jak poinformował w komunikacie zespół kierowany przez Gustavo de Luiza, szefa oddziału pulmonologii w prywatnym szpitalu Vithas Xanit Internacional pod Malagą, “właściwe używanie masek ochronnych polega na regularnym ich zdejmowaniu”.

“Po 45 minutach od włożenia maski ochronnej powinna być ona zdjęta na krótki 5-minutowy odpoczynek” – napisali specjaliści od chorób układu oddechowego. Zaznaczyli, że najdłuższym okresem ciągłego noszenia maski jest 60 minut. Zastrzegli, że po godzinie od założenia maseczki na twarz należy zrobić przerwę, aby układ oddechowy mógł swobodnie pracować przez około 10 minut.

Źródło: Forsal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *